Kam na dovolenku za skutočnou exotikou?

Autor: Redakcia Dianka.sk, Publikované: 15. mája 2019

Aj vy sa už s príchodom leta tešíte a pripravujete na letnú dovolenku? Práca nás živí a zaisťuje dlhodobý komfort, no bez prestávky to nepôjde. Preto by sa mali na svoju letnú dovolenku vybrať aj tí, ktorí to v pláne zatiaľ nemajú. Ceny sú výhodné a ostatné tipy na výlet vám dáme predsa my.

Turecko a jeho veľkorysá ponuka

Ak sa nebojíte lietania a milujete exotiku, teplé more a slnkom neustále zaliatu pláž, mali by ste vyskúšať Turecko! Je to jedna z najviac turistami vyhľadávaných dovolenkových krajín. Mimoriadne kvalitné služby, dokonalé vybavenie hotelových komplexov a veľa príležitostí na relax aj zábavu. To však nie je všetko!

Turecko je veľká (zhruba 16 krát väčšia ako Slovensko) prevažne hornatá krajina, čo si ale pri letnej dovolenke ani nevšimnete, pretože v okolí tureckej riviéry s niekoľko kilometrovými plážami sa rozprestiera široké more. Luxus hotelových komplexov je bezkonkurenčný a aj v tom menej hviezdičkovom hoteli budete mať potrebný komfort.

Mnohým ale ide o more a vodu. Tá je počas hlavnej sezóny dokonale prehriata od 28 do 30 stupňov.  Príjemnú dovolenku si tu užijete od polovice mája do konca októbra. Podnebie sezóne naozaj praje.

Ak by ste sa ale chceli aj zabaviť a spoznať niečo z histórie, mali by ste zamieriť do Side, Pamukkale, Modrej mešity a spoznať mnoho iných a ďalších atrakcií, na čo sa ale nezabudnite poistiť aj  výberom dámskych mokasín.

Taliansko

Iný druh viac európskej exotiky vám poskytne rovnako svetoznáme Taliansko. Má obrovskú históriu, množstvo pamiatok, bohatú kultúru a veľmi chutné jedlá.

Svojou polohou je ale ideálne aj na letnú dovolenku. Vyberajú si ho ľudia, ktorí nemusia dlhé lety a ďaleké cestovanie, pretože do Talianska sa dostanú aj vlakom.

Uchvátia vás tu obrovské historické stavby, kostoly a iné známe budovy, ktorých symbolika je často prepojená s kresťanstvom a najznámejšími rodmi, ktoré tu v minulosti vládli.

Krásnu dovolenku v Taliansku alebo Turecku si môžete užiť vďaka výhodným cenám last minute zájazdov aj niekoľkokrát do roka. Prečo si teda neodpočinúť, ak je to možné. Vaše telo a psychika sa vám predsa poďakuje, čím zároveň získate aj energiu a chuť do novej práce.

Foto: pixabay.com