Je to intímne, ale nie trápne hovoriť o sexuálnych pomôckach!

Autor: Mgr. Tatiana Janoková, Publikované: 18. mája 2019

Sexualita je témou na každý deň pre vás a vášho partnera. Stále sa však vyhýbame otázkam vlastných sexuálnych potrieb. Pre zdravý a plnohodnotný partnerský život je to priam nevyhnutné. Intimitu v posteli si vytvárate obaja spoločne. Predtým sa však treba na niektorých veciach dohodnúť a nič príjemné si neodopierajte.

Používanie sexuálnych pomôcok zaznamenalo veľký boom v pozitívnom a rovnako aj v negatívnom zmysle. Jedni ich milujú, druhí pred nimi zatvárajú dvere do svojich spální. Ale prečo? Je to nové, zdravé a tým najväčším pôžitkom pre oboch z vás. V čom je teda problém? V nás samotných! O sexuálnych pomôckach nedokážeme naplno a úprimne komunikovať. Veríme v mylné predstavy, ktoré nad témou sexuálnych pomôcok vytvárajú samé čierne mraky. Ako najlepšie tieto fámy zahnať?

Prečo nedokážeme komunikovať o veciach, ktoré sú nám prirodzené?

Erotické pomôcky sa využívajú len pre vlastné a partnerove sexuálne potreby. Sexuálny akt majú ozvláštniť, spríjemniť a povzbudiť k pokračovaniu. Nie sú teda vyjadrením žiadnych negatív, neskúsenosti alebo neschopnosti v posteli. Nikdy nenahradia tú skutočnú prirodzenú slasť, no aj tak neublížia.

Mnoho párov verí, že sa nimi zastiera nejaká “anomália“. Zväčša je to partner, ktorí sa potom cíti nesvoj a neschopne. Práve takáto vymoženosť má spestriť a možno aj “omladiť“ vaše sexuálne aktivity. Je to o zábave a rozkoši, ale len pri plnej dôvere medzi partnermi. Sexuálne pomôcky nie sú nebezpečné, ba naopak .

Zlepšujú prežívanie orgazmu, majú masážne a vibračné účinky, vďaka ktorým sa budete cítiť spokojnejšie a vitálnejšie. Nespôsobujú bolesť, zvyšujú lepší pôžitok z masturbácie a erekcie. Mnoho perfektných sexuálnych pomôcok podporilo mužské či ženské stratené ego, a tak zachránilo nejeden vzťah. Treba, len aby si to partneri vzájomne vyžiadali.

Foto: pixabay.com