Ideálne podmienky na letnú aj zimnú dovolenku s hotelom v Liptovskom Mikuláši

Autor: Redakcia Dianka.sk, Publikované: 27. februára 2019

Hľadáte v nových dovolenkových katalógoch ideálne miesto na relax a zábavu? Máte možnosť využiť poukazy a vybrať sa spolu s celou rodinou na výlet, na ktorom si užijete množstvo spoločných chvíľ? Prinášame vám prehľad toho, čo by ste mali očakávať od jedného z najviac vyhľadávaných regiónov Slovenska – Liptova.

Najkrajšia a turisticky najvyhľadávanejšia oblasť

Nachádza sa na severe Slovenska medzi Vysokými a Nízkymi Tatrami a vďaka ideálnym prírodným podmienkam a zaujímavej histórii sa radí k jednej z najvyhľadávanejších oblastí. Asi 2000 km2, na ktorých je prevažná časť lesov a kopcov, ktoré vytvárajú v zimnej sezóne tie najideálnejšie podmienky na lyžovanie. Nesmiete si samozrejme zabudnúť teplejšie dámske kabáty, pretože mínusové teploty sú tu o niečo vyššie, ako tie, na ktoré ste možno zvyknutí.

Liptovský Mikuláš

Je nádherné mesto, ktoré v tomto regióne zohrávalo významnú úlohu už v praveku, no prvá písomná zmienka o ňom sa datuje od roku 1231. Aj dnes je toto mesto jedno z najväčších hospodárskych a kultúrnych regiónov v širokej oblasti. Okrem množstva historických pamiatok si tu môžete pozrieť aj množstvo jaskýň, zrúcaninu hradu Liptovský hrádok alebo Likava.

Je toho naozaj dosť, takže si na tento výlet nezabudnite vybrať dobré ubytovanie v Liptovskom Mikuláši, kde si po náročnom dni bohatom na informácie, môžete odpočinúť.

Máte ešte stále čas

Pretože zima sa ešte neskončila a v týchto severnejších oblastiach trvá dlhšie. Vďaka horám a kopcom, ktorými je toto mesto obklopené, si môžete na svahoch užiť ešte aj zimnú dovolenku. Jasná, Chopok, Tatralandia alebo Thermal park Bešeňová.

Príležitostí je naozaj veľa a len vy si musíte svoju dovolenku naplánovať tak, aby mala všetko dôležité. Pekný hotel v Liptovskom Mikuláši, bohatý program na každý jeden deň a spoločnosť blízkych ľudí, s ktorými sa vám bude tieto časti Slovenska spoznávať ešte príjemnejšie.

Foto: pixabay.com