Gélové nechty – poznáme postup (inštruktážny videonávod)

Autor: Janka Radimáková, Publikované: 1. marca 2013

Pre mnohé dámy, ktoré dbajú o svoj zovňajšok sú gélové nechty samozrejmosťou. Pokiaľ ste sa rozhodli, že sa ich chcete naučiť robiť aj vy, na internete nájdete kopec videí a postupov ako na to. Vy sama si budete musieť len zakúpiť sadu na modeláž gelových nechtov. Cenovo vás môže takáto sada vyjsť na 50 až niekoľko sto eur, pričom najvyššiu položku ceny tvorí UV lampa.

Aj toto sa musíte naučit

Nedajte sa odradiť, keď sa vám hneď na prvý krát nepodarí vymodelovať nechty podľa svojich predstáv. Aj tu platí, že pre dokonalý výsledok potrebujete najprv nadobdnúť prax. Na začiatok sa teda vyzbrojte železnou trpezlivosťou a po čase sa určite dočkáte želaného výsledku. Ponúknite aj kamarátkam a rodinným známym, že im vymodelujete nechty. Je to pre vás skvelá príležitosť, ako sa trénovať. A koľko vám nechtíky vydržia? Dávajte si pozor ako s nimi zaobchádzate. Ak ich budete šetriť a dbať o ne, môžu vám vydržať až štyri týždne.

Urobte si ich doma – postup v skratke

Na úvod si spravte jednoduchú manikúru v podobe ošetrenia a zatlačenia nechtovej kožičky. Svoje nechty si upravte a skráťte pilníkom. Nechty vyleštite. Starostlivo vyberte jednotlivé veľkosti tipov pre každý nechet a nalepte ich špeciálnym lepidlom. Zastrihnite do požadovej dĺžky.

Pri určovaní dĺžky nechtov si spomeňte, aké činnosti bežne vykonávate, aby sa pri nich neprekážali.

Následne zarovnajte umelý nechet s vaším, aby bol prechod plynulý. Odstráňte vzniknuté nečistoty. Teraz naneste prvú vrstvu gélu do stredu nechtu, ktorú rovnomerte rozotriete štecom. Dajte si záležať, aby vrstva gélu nebola príliš hrubá. Teraz príde na rad UV lampa, aby gél stuhol. Keď gél stvrdne, nanesiete druhú vrstvu a proces s UV lampou opakujete. Nechty sú teraz pripravené na konečnú úpravu. Táto časť je zpravidla najzábavnejšia. Na nechtoch si vyčaríte to, na čo máte práve náladu.

Aké si ich spravíte?

So svojimi nechtami sa vyhrajte. Vytvarujte si ich špicaté, hranaté alebo zvoľte klasiku, ktorú predstavuje jemný oblúčik. Zdobenie vám môže zabrať ešte viac času ako samotná modeláž. Vyberáte z množstva farieb a vzorov. V letnom období sa nebojte experimentovať a kľudne aplikujte kriklavé, ba dokonca neónové farby. Ak ste skôr konzervatívnejší typ, rozhodnite sa pre obľúbený biely francúzsky oblúčik alebo nechty v prirodzenej farbe lôžka.

Starostlivosť o gelové nechty

Ako sme už uviedli, môžu vám vydržať až štyri týždne. Mali by ste s nimi zaobchádzať šetrne a možno si aj zvyknúť robiť niektoré bežné veci inak, ako ste ich vykonávali doteraz: pri odlakovávaní používajte výhradne bezacetónový odlakovač, skracujte ich len pilníkom na umelé nechty. Ak by ste ich strihali, je pravdepodobné, že prasknú. Buďte opatrná pri vyberaní čohokoľvek z úzkeho vačku na nohaviciach, keď žmýkate bielizeň, alebo zrovnávate spodnú bielizeň. Pri vyvíjaní intenzívneho tlaku na gelové nechty hrozí, že si poraníte svoj prírodný nechet, čo je veľmi bolestivá záležitosť.

Ak chcete, aby vaše nechty vyzerali vždy dobre, gelové nechty sú tou správnou voľbou. Nie nadarmo sa vraví, že upravené nechty sú vizitkou každej dámy.

Video: Youtube.com, Foto: Flickr.com, fingrs