Čo je na zime najkrajšie? Kabát!

Autor: Redakcia Dianka.sk, Publikované: 31. októbra 2018

Jeseň je tu a s ním aj čas urobiť si radosť na nákupoch. Studené počasie je totiž nepríjemné, len keď na neho nie sme pripravené. Urobte preto revíziu šatníka a kúpte si niečo teplého a pekného. Máme pre vás pár tipov, ktoré vám nesmú uniknúť!

Niekto na zime miluje prechádzky tichou zamrznutou prírodou, niekto lyžovanie a iný zase guľovanie, sánkovanie a hry na snehu. Zima má ale niečo do seba aj v oblasti módy. Nastáva totiž čas kabátov a čižiem, šálov, čiapok, klobúkov a mnoho ďalších možností. Začnime tým najdôležitejším, kabátom!

Dvojradový kabát dodá eleganciu

Či už ste milovníčkou dlhých alebo krátkych kabátov, určite tento rok stavte na dva rady gombíkov! Dvojriadkové kabátiky sú sexy a prudko elegantné a formálne, pretože vzdialene pripomínajú husárske uniformy a kabátiky. Dvojradový kabát môžete mať v tradičnej modrej, alebo môžete staviť na trendy šedú a pieskovú. A nezabudnite na čižmy, ktoré tento rok tiež môžu byť vo vojenskom štýle, ale v žiadnom prípade im nesmie chýbať dostatočne vysoký, okrúhly, masívnejší podpätok.

Pre tie najodvážnejšie sú tu zvieracie vzory

Módni návrhári sa ani tento rok nebáli zvieracích vzorov a poriadne si s nimi pohrali. Tento rok totiž frčia leopardie, zebrie či tigrie dlhé kabáty, ktoré môžu byť pokojne žiarivo zelené, červené, skrátka šialené. My sa ale držme pri zemi a stavme radšej na decentnú leopardiu pieskovú, ktorá vyzerá skvele. Ku kabátom so zvieracími vzormi však vždy voľte jednofarebné oblečenie a doplnky. Stávkou na istotu je čierna, prípadne hnedá.

Tvídová geometria

Ani v tohtoročnej zime neurobíte chybu s geometrickými vzormi. Nebojte sa drobnej geometrie, nenápadných kociek v pastelových farbách, alebo sexy hnedej, šedej a pieskovej. Skvelou voľbou sú tvídové kabáty, ktoré dodajú šmrnc formálnemu aj neformálnemu outfitu. Celebrity si tvídové kabáty s jemným geometrickým vzorom obľúbili a to najmä oversized. Buďte v tohtoročnej zime nad vecou!

Zaviňte sa!

Pýšite so štíhlym pásom? Potom je tento trend pre vás ako stvorený. Kúpte si zavinovací kabát! Sadne pekne na telo a vďaka strihu do X po prepásaní vykúzli osí pás, ktorý by vám mohli závidieť aj šľachtičné zo stredoveku! Tento typ kabátu voľte nad kolená, v dlhších variantoch by ste sa, ak práve nemáte výšku basketbalistky, mohla utopiť.

Ako je to s farbami?

Každé ročné obdobie má svoju farbu, ktorej sa módni návrhári držia ako kliešte. Ako sme už naznačili, tohtoročnej zime bude kraľovať šedá. Ale pozor, nejedná sa o nudnú šeď, ale o prírodné odtiene kombinovateľné s béžovou a pieskovou, a tiež strieborná. Pripravte sa na zimu už teraz, nech sa máte na čo tešiť!

Foto: otto.sk, next.co.uk