Ako vybrať partnerovi košeľu tak, aby ladila s vašimi šatami

Autor: Redakcia Dianka.sk, Publikované: 21. mája 2014
Moderná košeľa

Košeľu od prvotriedneho výrobcu Victorio si obľúbi každý muž.

Žena berie spoločenské podujatia vždy vážne

Spoločenské udalosti sú pre nás ženy veľmi dôležitou záležitosťou. Každá z nás si dá čo najviac záležať na tom, aby sme vyzerali najlepšie a najkrajšie, ako len vieme. Samozrejme, že nenecháme nič na náhodu a taktiež sa vždy postaráme o skvelý outfit našej drahej polovičky. Nebudeme sa zaňho v spoločnosti predsa hanbiť!

Nejedna žena berie spoločenské podujatia či slávnosti ako výzvu. Výzvu v ktorej si dáva za úlohu spraviť zo seba a svojho partnera takzvané žive ozdoby! Tak ako a kde teda začať s kombinovaním a ladením oblečenia?

Samozrejme, veľmi dôležitým faktorom je výber Vašich šiat, od ktorých sa bude odvíjať výber oblečenia pre Vašu polovičku. Pokiaľ máte vy sama jasno v tom, v čom chcete zažiariť, potom je na rade už len postarať sa o vhodne zvolený odev pre pána.

V jednoduchosti je krása

Asi úplne najjednoduchšou variantov je, ak sú Vaše spoločenské šaty jednoduché, jednofarebné. V takom prípade už len zohnať partnerovi k čiernym elegantným nohaviciam a saku štýlovú košeľu, ktorá presne zodpovedá farbe šiat. Ďalšou z možností je zvoliť košeľu takej farby, akej máte vy doplnky. Teda aby sme uviedli aj príklad v praxi, pokiaľ sú Vaše šaty fialové a doplnky (bižutéria, opasok, ozdoby vo vlasoch a pod.) s topánkami sivé, veľmi vhodnou by bola košeľa práve sivej farby s ktorou by ste veľmi vkusne ladili.

Ligocte sa

Avšak nie všetky ženy sú zástankyne jednoduchosti a svoje šaty si vyberajú tak, aby na nich bolo mnoho ,,svetielkujúcich“ efektov. Mám namysli napríklad flitre či ligotajúce sa trblietky. Pokiaľ Vaše šaty v sebe zahŕňajú niektoré z týchto komponentov, nič nepokazíte v prípade, ak aj Váš partner bude žiariť rovnako ako Vy (dobre tak nie úplne rovnako, žena predsa vždy musí žiariť viacej J) a vyberiete preňho košeľu s lesklým efektom. Najlepšou voľbu samozrejme zase bude vo farbe Vašich šiat alebo doplnkov.

Farby, farby, farby

Tak a teraz si posvietime na mnohofarebnosť. Ak ste ,,živel“, ktorý má rád farby a v takom znamení sa nesú aj Vaše šaty, v tomto prípade odporúčame staviť už na spomínané doplnky. Dolaďte ich farbu s farbou partnerovej košele a máte vyhraté! Dbajte však na to, aby ste skutočne trafili všetky farby do jedného odtieňa, pretože inak budete vyzerať ako nevkusná diskoguľa.

Kravata je dôležitá

A v poslednom rade je tu ešte kravata. K jednoduchému ladeniu Vašich šiat a partnerovej košele je samozrejme najvhodnejšia kravata s totožnou farbou saka a nohavíc, prípadne oživená nejakým vzorom (môže byť aj odvážnejšej/výraznejšej farby ktorá upúta).  Dobré ukážky zladenia nájdete na tomto blogu.

Ak ste si zvolili šaty so spomínanými flitrami či trblietkami (striebornými) v piatom odstavci aj partnerova kravata sa môže niesť v znamení striebra!

No a na záver voľba kravaty pre pánov s farebnými partnerkami. Stále je tu záchranca – univerzálna čierna! Ak je pre Vás ale čierna veľmi nezaujímavá, môže byť kravata oživená vzorom ktorejkoľvek farby nachádzajúcej sa na Vašich šatách. Najlepšie však bude farba, ktorá je na šatách prevládajúca.