Ako sa zbaviť vrások, ktoré majú svoj pôvod?

Autor: Redakcia Dianka.sk, Publikované: 26. októbra 2018

V priebehu rokov, keď dôjde k zmenám súvisiacim s vekom, myslí veľa žien na otázku, ako sa zbaviť vrások? Koniec koncov, každý z nás chce vyzerať krásne a mlado, ale vrásky môžu dosahovanie tohto cieľa postupom času prekaziť. Je ale úplne prirodzené, že ich chceme skryť a odstrániť, a tak oddialiť starnutie tváre. Ale ako?

Prečo sa objavujú?

Hlavný dôvod vysvetlenia, prečo sa na tvári objavujú vrásky, samozrejme, spočíva vo fyziologických zmenách kože a jej starnutí. Samotný proces starnutia sa môže vyskytnúť tak v 60 rokoch, ako aj v mladosti. Stáva sa, že v niektorých prípadoch sú prvé náznaky starnutia viditeľné už po 20 rokoch života. Z toho vyplýva, že závislosť ich vzniku je priamo úmerná viacerým faktorom.

Nesprávny spôsob života

Keď človek zažije veľa stresových situácií, nepríjemných skúseností, cíti sa neustále unavený, chýba mu spánok, snaží sa upokojiť fajčením a alkoholom, málo sa pohybuje, potom to skôr či neskôr ovplyvní aj jeho celkový vzhľad. Viditeľné stopy sú teda zrejmé. Dokonca aj dramatická strata hmotnosti alebo rýchle zvýšenie telesnej hmotnosti, ktoré môžu nakoniec spôsobiť vrásky na tvári.

Vedci zistili, že tá najlepšia káva obsahuje dostatočné množstvo antioxidantov, ktoré bojujú s voľnými radikálmi, spôsobujúcimi rýchlejšie starnutie. Doprajte si preto jednu až dve šálky tohto nápoja a môžete si dopomôcť k lepšej pleti veľmi rýchlo a jednoducho.

Problémová pokožka tváre

Patrí sem mastná koža, suchá, tá, čo má problémy s elasticitou a genetickou predispozíciou. Faktory, ktoré nás niekedy nepustia ďalej a musíme si pomôcť špeciálnym spôsobom odstránenia vrások.

Aktívne výrazy tváre

Sem by sme mohli zaradiť určité zvyky mimického svalstva, ako šklbanie, zvrásnenie nosa, pery a čela. Zvyčajne takéto situácie vznikajú so silnou emocionalitou, ktorá je výsledkom určitého prejavu a správania. Niekedy je to aj v dôsledku špecifickej profesie. Čo si môžu všimnúť hudobníci, speváci alebo herci.

Slabá starostlivosť o tvár

Chceme byť dokonalí, podstupujeme laserovú epiláciu a snažíme sa mať tie najlepšie výsledky v osobnom alebo kariérnom živote. V dôsledku rýchleho zhonu však na niektoré veci zabúdame. Aj zlá starostlivosť o tvár sa podpisuje pod vznik vrások.

Môže ísť o nekvalitnú kozmetiku, ktorej použitie môže spôsobiť problémy tváre, alebo nadmerné používanie takejto kozmetiky, ktoré je tiež škodlivé.

Nepriaznivé poveternostné podmienky

Dlho sa pozorovalo, že tí, ktorí dlho pracujú v chlade a vo vetre, ich koža hrubne a objavujú sa vrásky. Môžu sa vyskytnúť aj vtedy, keď ste v miestnosti, kde je vzduch naopak suchý, horúci a prašný.

Nevyvážená strava

Nadmerná konzumácia určitých potravín porušuje rovnováhu vitamínov a dôležitých stopových prvkov v tele. To znamená, že by ste si mali vyberať potravu na čisto biologickom zložení, čo sa ale zasa môže odzrkadliť v cene.

Niektoré choroby

Ide predovšetkým o ochorenie kože tváre. Infekčné a dlhotrvajúce ochorenia, ktoré porušujú elasticitu pokožky, ktorá má na vznik vrások najväčší vplyv.

Nezvratné vekové zmeny

Zvyčajne začínajú po 30 rokoch života, kedy klesá elasticita kože, tón a potrebná hydratácia. Svaly tváre sa uvoľňujú a vzniká viac záhybov. Spočiatku, sotva viditeľné, ale v priebehu rokov sa stávajú hlbšie a viditeľnejšie. Nastupujú zmeny obrysov tváre, koža sa začína meniť a spôsobovať väčšie a väčšie vrásky.

Skúste to zmeniť nápravou niektorých z vyššie spomenutých bodov a uvidíte, že to pomôže!

Foto: pixabay.com