Ako sa lepšie prezentovať v online prostredí? Vytvorte si vlastný eBook!

Autor: Mgr. Tatiana Janoková, Publikované: 18. júna 2019

Online prostredie ponúka čoraz špecifickejšie komunikačné možnosti. Využitím tých správnych nástrojov zlepšíte svoje povedomie a skvalitnite aktuálnu pozíciu na trhu. Pre mladých blogerov a podnikateľov je dobrý eBook skutočným klenotom. Je nízkonákladový, moderný a efektívny. Tak prečo si ho nevytvoriť?

Ja som podnikateľ, odborník v IT, ja nič písať nebudem! Dosť som mal slohov na základnej a strednej a nie sa ešte propagovať písaním. To je azda tá najčastejšia reakcia viacerých obchodníkov, ktorí sú už dlho na tej istej podnikateľskej pozícii. Určite to treba aspoň vyskúšať! Napísať eBook nemusí byť vôbec ani časovo, ani finančne nákladné. Dnes je dostupných mnoho kvalitných online zdrojov, kde vám poskytnú stručný prehľad, ako si vytvoriť eBook.

Písanie nebolí. A už vôbec nie, ak budete písať o veciach, v ktorých sa perfektne vyznáte. Svoj biznis, produkty a cieľovú skupinu už musíte mať dávno v malíčku. Vďaka dobrému obsahu  a dizajnu nadviažete komunikáciu, diskusiu s cieľovým publikom. Budete propagovať svoje produkty, alebo upriamite pozornosť na inovácie v istom segmente.

Robte čokoľvek, len to robte s presvedčením a s rešpektom voči svojmu čitateľovi

Možno ho naozaj zaujíma vaša inovatívna téma, no eBook je zbytočne obsažný. Pre vášho čitateľa je čas dôležitý. Nezaťažujte ho hutnými radami, ale vytvorte ucelený text na cca. 5 strán.

Čitateľ to bude mať o to jednoduchšie a vy náročnejšie. Vybrať len pár podstatných faktov, ktoré ihneď zaujmú a presvedčia, si vyžaduje zodpovednosť a profesionalitu zo strany autora. Ebooky treba doplniť o pútavý dizajn, formát a vždy poskytnúť čitateľovi niečo na viac. Rady a skúsenosti z praxe, vyjadrenia aj iných odborníkov…Teda niečo, na čo povedia „wau!“ Ebooky sú pre čitateľov dostupné buď po prihlásení sa prostredníctvom e-mailovej adresy, alebo sú platené. Viacerí tieto dva varianty kombinujú. Svoj eBook prezentujte na sociálnych sieťach, kde sa záujemcovia okamžite preklikajú na váš blog a k eBooku.

Foto: pixabay.com