Ako sa chrániť pri sexe?

Autor: Redakcia Dianka.sk, Publikované: 23. apríla 2018

Všetci milujeme sex, no najmä mladí berú riziká s ním spojené na ľahkú váhu. Od základnej školy sa pubertiakom vtĺka do hlavy slovo „ochrana“. Nielen pred neplánovaným rodičovstvom, ale v horšom prípade pred pohlavne prenosnými chorobami. Ako sa teda chrániť pri sexe?

Metóda pre mužov – machrov

Pull-out metóda ťa pred chorobami príliš neochráni. Pravda, možno ťa neochráni ani pred neplánovaným počatím potomka. Ak ho muž stihne vytiahnuť, mala by si byť „za vodou“, no nie vždy to platí. Táto metóda je určená len pre naozajstných machrov. No aj tí na ňu môžu doplatiť.

Kondómy a iné ochranné pomôcky

„Vždy maj pri sebe kondóm!“ hovorili nám otcovia či dedkovia, toto sa týka ženy aj muža. Táto maličká zázračná vec ťa môže ochrániť pred pohlavnými chorobami a to najmä vtedy, keď sa príležitosť na sex naskytne nečakane. Vždy buď pripravená a ochrániš sa pred nepríjemnou správou od doktorka po spoločnom zážitku.

Antikoncepcia

Ochrana, ktorá je čisto na ženskej strane. Antikoncepciu užíva dnes drvivá väčšina dievčat a žien, často už od mladého veku. Hovorí sa, že pri správnom užívaní ide o naozaj spoľahlivú a pohodlnú ochranu. Pravda, nie je to stopercentná istota, no s antikoncepciou si užiješ bezpečný sex. Pokiaľ sa ti nepodarí chytiť nejakú chorobu…

Nemať sex

Jedinou stopercentnou ochranou je – nemať sex a pozrieť si napríklad na internete porno. Nič iné ťa pred pohlavnými chorobami či neplánovaným tehotenstvom neochráni. Viem, zrejme to aj tak riskneš a túto možnosť zavrhneš hneď ako prvú, ale aspoň som to skúsila.

Budem opakovať to, čo všetci – buď zodpovedná, dávaj si pozor a vždy konaj s chladnou hlavou. Ak budeš poslúchať svoj zdravý rozum, nepríjemných chorôb či neplánovaného oplodnenia sa nemusíš báť. Hlavne si sex užívaj.

Foto: pixabay.com