Ako nakupovať, vyberať a rozhodovať sa správne

Autor: Redakcia Dianka.sk, Publikované: 25. decembra 2018

V dnešnej dobe sa pohybujeme vo svete virtuálnom, internetovom, čo sa týka obchodov, vo svete e-shopov. Je ich veľa, ponuka je široká a je veľmi ľahké stratiť sa v nich tak, ako Janko a Marienka v lese. Vyznať sa však v lese plnom produktov je ťažké a žiadna chalúpka so svetielkom nám nepomôže. Preto sme sa rozhodli, že budeme pre vás takým svetielkom, avšak bez ježibaby.

Preskúmať si eshop

V prvom rade si urobte kvalitný prieskum, o aký eshop ide a či v ňom nesliedi trebárs nejaký zlý vlk, to by ste sa ľahko mohli stať obeťou klamstiev a napodobenín. Skontrolujte si teda akú má obchod tradíciu, koľko rokov pôsobí, či má dôveryhodnosť, aké sú recenzie na internete. Napríklad módny eshop Differenta.sk sa môže stať vaším dobrým priateľom. Na trhu je už od roku 2008, za sebou má svoj ľudský príbeh, garantujú, že všetky značky, ktoré ponúkajú, sú 100% originály, produkty odoberajú priamo od výrobcov z rôznych krajín, či už ide o španielsku značku Desigual, brazílsku Mellisu, austrálske Emu, americké Converse či Calvin Klein a mnohé ďalšie. O tom, že ich produkty sú naozaj originálne, prístup ku zákaznikom milý a ľudský a všetko, čo sľúbia, dodržia, sa môžete presvedčiť v mnohých diskuziách a recenziách.

Kupujte originály

Keď už viete, že ide o eshop dôveryhodný, viete, že si kupujete originál. A to je takisto veľmi dôležité. Nakupovaním fejkov totiž podporujete viac zlých a nesprávnych vecí, než si možno uvedomujete. V tomto prípade ide o sivý trh, v podstate o niečo, čím je aj prostitúcia alebo drogové dílerstvo. Výrobcovia fejkov neodvádzajú dane, takže vlastne podporujete zločincov, niekedy dokonca teroristické organizácie. Všetky tieto výrobky sú tajne vyrábané bez akejkoľvek kontroly vo fabrikách so strašnými podmienkami, kde ľudia pri práci trpia, či už ide o zlé prostredie pre zdravie alebo vysoký počet odpracovaných hodín bez dostatočného mzdového ohodnotenia, často žijú pod úrovňou chudoby. Množstvo z týchto pracujúcich sú malé deti, ktoré by sa ešte mali kdesi hrať a užívať si detstvo. Okrem týchto všetkých negatív je tu samozrejme príbeh, ktorý za každou značkou stojí a tu chýba. No a nehovoriac o tom, že ide o nekvalitné spracovanie a použité materiály. Produkt tak jednak musíte po krátkom čase vyhodiť, čo neprospieva vašej peňaženke, ale ani planéte, pretože sa takto zbytočne zhromažďuje viac odpadu, než keď si zaobstaráte produkt kvalitný, ktorý vám vydrží roky.

Choďte s dobou

Pri kúpe kvalitného produktu je samozrejmosťou trochu vyššia cena. Vyberte si teda vec dôkladne a radšej na ňu prišetrite, budete si ju potom viac vážiť a nebudete tak plytvať rôznym vyhadzovaním oblečenia, čím v konečnom dôsledku vlastne ušetríte. Ak si neviete poradiť s obrovskou ponukou, inšpirujte sa všelijakými módnymi intertetovými magazínmi, v ktorých nájdete množstvo tipov a rád, či už o tom, ako sa o oblečenie starať, čo s čím zladiť, aké trendy práve letia a mnoho iného. Takýmto magazínom, ktorý vám poradí ohľadom každého vášho problému, je napríklad Differenta Magazín alebo internetová televízia Differenta TV.

Tak vidíte, nie je to zas tak ťažké, prejsť touto internetovou džungľou plnou nástrah. Je potrebné len vedieť, ako na to a vy už to viete.

Foto: pixabay.com