Ako kúpiť vodnú fajku? Podľa čoho vyberať?

Autor: Redakcia Dianka.sk, Publikované: 2. júla 2019

Ak ste vyskúšali napríklad sypané čaje, no hľadáte relax s príchuťou tabakového dymu, mali by ste skúsiť vodnú fajku. Vodná fajka je fajčiarske zariadenie, kde osoba vdychuje dym cez hadicu, ktorá je pripojená k miske. Ak človek nie je oboznámený s vodnými fajkami a má len základné informácie, mal by vedieť na základe čoho si vybrať tú správnu vodnú fajku a podľa čoho sa rozhodnúť. 

Základné časti vodnej fajky

Vodná fajka sa skladá z niekoľkých rôznych častí. Konkrétne sú to časti: korunka, tácka, telo, rúrka, hadica a váza. Pri výbere vodnej fajky treba hľadieť na materiál, z ktorého sú vyrobené. Vyhýbajte sa vodným fajkám z medi, pretože sa zvyknú stať veľmi horúcimi a človek sa môže popáliť. Základ v spodnej časti vodnej fajky je v rôznych veľkostiach. Základ by mal byť vyrobený z nehrdzavejúcej ocele alebo iných druhov silného kovu.

Veľkosť vodnej fajky

Vodné fajky môžete nájsť v mnohých rôznych veľkostiach vrátane malých, stredných a veľkých. To, že je vodná fajka veľká neznamená, že bude aj tá najlepšia, ktorú môžete kúpiť. Najlepšia vodná fajka na fajčenie je stredná, ktorá má približnú výšku 70-80 cm. Ak je váza stonka dlhá a úzka, umožňuje ľahšiu manipuláciu a umožní, aby sa vo vodnej fajke držalo viac dymu. Pokiaľ je však človek napr. na cestách, vhodné je mať pri sebe malú vodnú fajku.

Cena vodnej fajky

Vyššia cena vodnej fajky neznamená, že bude aj lepšej kvality. Existujú totiž aj menej nákladné vodné fajky, ktoré dokážu podať dobý výkon. Pri výbere vodnej fajky je tak potrebné sa zameriavať nielen na dizajn a štýl, ale aj cenu. Na druhej strane, pokiaľ je cena príliš nízka, pravdepodobne pôjde o fajku, ktorá je vyrobený z nekvalitných materiálov a nebude dobre fungovať. Ak vám môžeme poradiť, odporúčame vodné fajky Wookah, ktoré sú veľmi kvalitné.

Tabak pre vodnú fajku

Pri hľadaní správneho tabaku pre vodnú fajku je dôležité vybrať si značku, ktorá je vysoko kvalitná a má dobrú povesť. Ak je tabak mokrý alebo bol vystavený vlhkosti, nebude vo vodnej fajky dobre fungovať. Tabak by mal mať sladkú vôňu a mal by byť tmavej farby. Na základe toho zistíte, či je čerstvý. Tabak by mal byť pevne zabalený, aby ste z neho získali čo najintenzívnejšiu chuť. Čerstvosť je v tomto prípade veľmi dôležitá.

Foto: pixabay.com