Ako cestovať na bicykli?

Autor: Redakcia Dianka.sk, Publikované: 25. júna 2019

Existuje mnoho dôvodov prečo zvážiť cestovanie na bicykli. Je to dobré pre vaše telo a myseľ, bicykle sú vhodnejšie pre životné prostredie a spoznávate svet vlastným tempom. Okrem toho môžete ušetriť nejaké peniaze, ktoré by inak boli vynaložené na benzín. Čo všetko však treba zvážiť, keď sa rozhodnete vydať na cestu bicyklom?

Dôkladne vyberte oblečenie

Ešte predtým, než sa vydáte na cestu, je dobré si pozrieť predpoveď počasia podľa toho vybrať vhodné oblečenie. Pokiaľ ste totiž celé hodiny vystavení nepríjemnému počasiu, môže vám to pokaziť celú cestu. Pokiaľ hlásia dobrú predpoveď počasia, bude vám stačiť cyklistické tričko a šortky. Pokiaľ však budete cestovať aj večer alebo v noci, nezabudnite si zobrať aspoň ľahkú bundu. Majte však na pamäti, že počas šliapania sa bude vaše telo zahrievať a všetko oblečenie musíte niesť so sebou.

Zbaľte si dostatok vody a jedla

Jazda na bicykli si vyžaduje veľa energie a počas nej spálite niekoľko stoviek, či dokonca tisíce kalórií a nikto nechce uprostred cesty zažiť pocit vyčerpania. Preto je vhodné zabaliť si dostatok jedla s vysokou energetickou hodnotou. Vhodnými možnosťami sú sušené hovädzie alebo bravčové mäso, sušené ovocie alebo napríklad arašidové maslo. Netreba zabúdať ani na príjem tekutín a cestu si naplánovať tak, aby ste zásoby vody mohli vždy niekde doplniť.

Nezabúdajte na bezpečnosť

Bezpečnosť na cestách je dôležitá. Preto nezabúdajte  na cyklistickú prilbu a reflexné prvky. Dôležité je aj to, ako sa na ceste správate a preto je potrebné poznať a zároveň dodržiavať všetky pravidlá cestnej premávky. Myslite však aj na bezpečnosť svojho majetku a bicyklov. Pokiaľ si urobíte nejaké prestávky, využite stojan na bicykel alebo držiak na bicykel, o ktorý môžete bicykel zamknúť.

Spojte cestu s autom

Pokiaľ sa vám nechce šliapať len na bicykli, môžete svoju cestu zvoliť v kombinácii s autom. Autom sa môžete odviezť na nejaké miesto a tam celý deň bicyklovať. Je to pohodlnejšie, väčšinu vecí si môžete nechať v aute, no zároveň treba mať na aute nosič na bicykle.

Foto: pixabay.com