Aj po opaľovaní venujme svojej pokožke tú najlepšiu starostlivosť

Autor: Mgr. Tatiana Janoková, Publikované: 12. augusta 2019

Vaše telo si zaslúži stopercentnú ochranu po každom dlhšom pobyte na slnku. V lete chceme získať čo najkrajšie bronzové opálenie, a preto predlžujeme dobu slnenia, dokým len vládzeme. Dobre vieme, že takto by sme postupovať nemali, no naša túžba je často silnejšia. Ak sa tak rady slníte, osvojte si aj správnu starostlivosť o telo po každom opaľovaní.

Vplyvom slnka má naša pokožka úplne inú štruktúru, než sme na to zvyknutí. Čím dlhšie ju vystavujete slnečným lúčom, tým viac stráca svoju prirodzenú hydratáciu, je drsnejšia a suchšia. Potrebuje jednoznačnú regeneráciu, pretože sa z nej vyplavujú rôzne minerály pre lepšiu elasticitu a pružnosť. Tým jednoznačným je napríklad pokles kolagénu, čo má za následok rýchlejšie starnutie pokožky.

SOS kozmetika po opaľovaní. Čo má obsahovať?

Po opaľovaní navrátite svojej pokožke prirodzenú hydratáciu len vhodnými kozmetickými prípravkami. Rôzne obklady a masky si dokážete pripraviť aj doma. Po opaľovaní treba pokožku najprv upokojiť. Je zväčša začervenaná, podráždená, a tak aj náchylnejšia na akékoľvek vplyvy zvonku. Neodporúča sa píling, ale len bežné nanášanie krémov, telových mliek či olejčekov. Prípravky však nanášajte až po krátkej, vlažnej sprche na osušenú a čistú pokožku. V kombinácii s potom, nečistotami a odumretými čiastočkami kože by sa účinok špeciálnej kozmetiky po opaľovaní výrazne znížil.

Slnko nám síce dopraje bohaté zásoby vitamínu D, no veľa musíme pre svoje telo zabezpečiť samy. Pre regeneráciu pokožky je nevyhnutný vitamín E a C. Na upokojenie a prirodzené zvláčnenie si treba vyberať kozmetické prípravky s aloe vera, glycerolom a vitamínom A. Prípravky by sa mali ľahko nanášať a účinne vstrebávať práve na začervenených, podráždených miestach.

Dôležitý je pri tejto špeciálnej kozmetike aj chladivý efekt. Prípravky po opaľovaní nanášajte na pokožku viackrát s časovým odstupom aspoň 2 hodiny. Ak sú miesta veľmi červené alebo pokryté pľuzgiermi, vtedy treba vyhľadať lekára a od opaľovania si na nejaký čas oddýchnuť.

Foto: pixabay.com