7 dôvodov, prečo zvoliť koberec

Autor: Redakcia Dianka.sk, Publikované: 25. mája 2016

Je vhodným interiérovým doplnkom, dokáže navodiť pocit tepla a útulna, šetrí vaše kĺby a chrbát a zabraňuje krokovému hluku. Je to koberec. Stále viac slovenských domácností si niektoré miestnosti bez koberca nedokáže predstaviť. Jedná sa predovšetkým o detské izby a spálne. Prečo voliť koberec a kam všade je možné ho umiestniť, to vám prezradíme v našom článku.

Moderný interiér musí mať koberec

Skoro každý interiér, ktorý v sebe zahŕňa moderné prvky, má v nejakej miestnosti položený koberec a je jedno, či sa jedná o kusový koberec alebo koberec, ktorý je položený po celej ploche. Ale sú to viac moderné kusové koberce, ktoré interiér rozjasnia a dodajú mu nový a svieži nádych.

Zahrejú vaše nohy

Nemusíte sa obávať, že moderné koberce slúžia len ako dekorácia. Oni zastávajú aj celý rad praktických vlastností. Poskytujú nohám teplo, najmä ak je hlavnou podlahovou krytinou laminátová podlaha alebo dlažba alebo ak nie je v interiéri podlahové kúrenie. Kusové koberce s vysokým vlasom priamo nabádajú k odpočinku.

Nezruinujú vás

Koberce sú veľmi cenovo dostupné riešenie. Patria medzi lacnejšie varianty, ale samozrejme s kvalitou a použitým materiálom cena rastie. Ale celkové náklady na pokládku a následnú údržbu sú podstatne nižšie ako napríklad pri drevených podlahách. Lacné koberce sa často využívajú do miestností ako je povala alebo miestnosť s úložným priestorom.

Do hotela i kancelárie

Nie je pravidlom, že sa koberce musia pokladať len do domácností a byť dekoratívnym prvkom. Záťažové koberce sú priamo určené do komerčných a viac frekventovaných priestorov. Ideálne uplatnenie je pre nich v kanceláriách, hoteloch alebo na chodbách. Záťažové koberce sa väčšinou vyrábajú z umelých materiálov, pre ktoré je charakteristická vysoká odolnosť proti mechanickému zničeniu a tiež dlhá životnosť.

Koberce myslia na životné prostredie

Súčasné koberce sa najčastejšie vyrábajú zo syntetického vlákna. Medzi najpoužívanejšie materiály patrí nylon, polypropylén alebo polyester. A je to práve polyester, ktorý obsahuje podiel užívateľského odpadu z recyklácie kontajnerov. Pokiaľ chcete koberce úplne neškodné k životnému prostrediu, musíte voliť koberce z prírodných materiálov ako je tradičná vlna alebo sisal z agáve rastliny.

Moderné aj veselé farby

Súčasná ponuka kobercov je naozaj široká, môžete vyberať podľa materiálu, veľkosti, prevedenia, ale aj podľa farby, vzorov a celkového dizajnu. Módne trendy už niekoľko rokov zvolili ako módne koberce v neutrálnych a prírodných farbách, ideálne s kovovými odleskami a vysokým vlasom. Dodávajú interiéru elegantný vzhľad a presvetlia ho a opticky ho zväčšia.

Pár viet na záver

Koberce skrátka a dobre do našich domácností patria. Zvlášť potom kusové, nielen, že sú výrazným dekoratívnym prvkom, ale tiež nám domov zútulnia, zahrejú nás a čo viac, keď sa nám prestanú páčiť, môžeme ich jednoducho zrolovať a schovať na povalu.