6 spôsobov, ako si dokážete správnym výberom čižiem ubrať pár kíl

Autor: Redakcia Dianka.sk, Publikované: 25. októbra 2018

Predpokladá sa, že žena by mala byť vždy dokonalá vďaka trom veciam: vlasom, manikúre a topánkam . Prvé dva body môžu byť bezpečne zverené pánom kozmetických salónov, tretí by sa mal riešiť samostatne.

Problém pri výbere topánok sa v chladnej sezóne stáva naliehavejší: Chceme, aby bol náš milovaný pár topánok štýlový, krásny, teplý a pohodlný. No aj keď máte dokonalý účes a manikúru, beznádejne zlý výber obuvi môže celý dojem len pokaziť. Nakoľko sa blíži chladnejšia sezóna a zima bude na dennom poriadku, predmetom dobrého výberu dnes budú čižmy.

Dôležité body, podľa ktorých by ste sa mali rozhodovať?

  1. Ak máte široké lýtka a stehná, nikdy by ste im nemali na ne zbytočne ešte menším číslom topánok upozorňovať. Vysoké modely, kožušiny a zdobenie aplikáciami vám môže na kilách zbytočne len pridať. Tu platí, že v jednoduchosti je krása a presne také by mali byť aj vaše nové dámske čižmy.
  2. Nekupujte ani tesné topánky, lekári to neodporúčajú a majú na to dobré dôvody. Minimálne prekrvenie pri chôdzi, opuch, vznik kŕčových žíl a mnohé iné zdravotné komplikácie. Noha musí predsa “vedieť”, ako vyzerá pohodlie.
  3. Ak sa snažíte oblečením ubrať pár kíl, využite zákony vizuálneho klamu. Kúpte si topánky s vertikálnym šnurovaním alebo zipsom a mierne širokou manžetou pod kolenom. Tieto aplikácie na topánkach dávajú nohám štíhlosť a pôvab. Iné to môže byť v prípade pekných členkových čižiem, ktoré by mali byť pevné a nohu dobre pri chôdzi istiť.
  4. Ďalším zoštíhľujúcim efektom je špička a malá päta alebo opätok. Štvorcová a rozšírená špička topánok robia nohy plnšími a širšími, takže pre dievčatá s nízkou postavou to nie je najlepší nápad.
  5. Zaoblená špička na topánkach poskytne ženskosť a jemnosť a pomôže skryť širšie nohy. Ak nechcete na objemnejšie nohy pútať pozornosť, na spony a popruhy v členkoch treba zabudnúť.
  6. Pozor aj na svetlejšie farby, tie tmavšie sú v tomto prípade lepšie, nehovoriac o ich lepšej údržbe, pretože nie je na nich vidieť každú drobnú špinku a prach. Dávajte pozor samozrejme aj na materiál, pretože aj od neho bude závisieť vaše pohodlie na výlete spojenom s moderným ubytovaním v Bardejove.

Foto: pixabay.com