5 dôvodov na viac sexu. Ktoré číslo si vyberiete vy?

Autor: Redakcia Dianka.sk, Publikované: 13. decembra 2017

Základná ľudská potreba, bez ktorej by sme dlhodobo nedokázali fungovať. Platí to aj vo vašom vzťahu? Myslíme si, že áno a dokonca aj do vyššieho veku by ste si ho mali dopriať. My vám prezradíme hneď niekoľko dôvodov, prečo by sa sex mal stať pravidelnejšou súčasťou vášho života.

  1. Účinné antidepresívum

Lacné a bez vedľajších účinkov. Sex je predmetom mnohých výskumov a jeden z nich sa uskutočnil  v roku 2002. Išlo o 300 žien, ktorých psychický stav sa sledoval v závislosti od toho, či používali kondóm alebo nie. Ženy pri sexe bez ochrany mali oveľa menej depresívnych príznakov. Môžu za to aj spermie, ktoré sa pri pohlavnom styku absorbovali do tela.

Význam ochrany a prevencie pred nechceným tehotenstvom sa nepopiera, vždy je to na konkrétnej dvojici a ich zodpovednosti, ako pristupujú k svojmu životu. Vďaka častejšiemu sexu na veľkej luxusnej posteli si ale môžu aj pomôcť.

  1. Krvný tlak pod kontrolou

Prínosy pravidelného sexu, ktorý si môžete spestriť aj výberom vhodných erotických pomôcok v dobrom sexshope sú nepopierateľné. Vďaka nemu lepšie zvládate stres a eliminujete vysoké výkyvy  krvného tlaku.

Presvedčiť vás môže opäť škótska štúdia z roku 2005, kedy boli dobrovoľníci vyzvaní, aby počas dvoch týždňov zaznamenávali svoju sexuálnu aktivitu. Niekoľko dní potom absolvovali riešenie náročnejších úloh, vrátane matematických výpočtov. Čo si myslíte, ako boli na tom osoby, ktoré sa sexu vyhli? Oveľa horšie.

  1. Budete mať silné srdce

Pravidelný pohlavný styk môže byť prínosom aj pre váš kardiovaskulárny systém. Sex pomáha regulovať hormóny ako estrogén a testosterón, ktoré ovplyvňujú všetky druhy systémov v tele, vrátane srdca.

  1. Nižšie riziko rakoviny prostaty

Zasa a opäť vďaka sexu. V tomto prípade ide viac menej o mužov, kedy obyčajná ejakulácia môže do istej miery znižovať vznik tohto ochorenia. U žien by to malo rovnako súvisieť s rakovinou prsníka. Takže, ak si objednáte Venušine guličky, prínos to bude mať obrovský nakoniec pre oboch.

  1. vyriešite problémy s migrénou

Kvôli bolestiam hlavy sa vo vzťahu veľmi často vytvára napätie. No práve ten ich pomáha zmierňovať. Môžu za to aj endorfíny, ktoré sa počas sexu uvoľňujú a zlepšujú prietok krvi. V podstate je to podobné fyzickej aktivite pri cvičení. Bolesť je často spôsobená aj s prenosom krvi a vytváraním tlaku, častejší sex to môže vyriešiť.

Spríjemnite si svoj náročný deň aj touto činnosťou a možno o niekoľko dní pocítite výrazné zmeny.

Foto: pixabay.com