Zbavte sa škvŕn na pleti

Autor: Bc. Karina Miartanová, Publikované: 18. mája 2018

Každá jedna žena túži po krásnej a hladkej pleti bez nedokonalostí, škvŕn a jaziev. Dosiahnuť to však niekedy môže zabrať aj niekoľko mesiacov, desiatky kozmetických prípravkov, sedení u dermatologičky, kožnej lekárky či kozmetičky a pokojne aj stovky eur. Ak si dáte záležať, výsledok bude stáť za to. Ako sa môžete účinne zbaviť vašich pigmentových škvrniek či iných chybičiek krásy a znovu získať vysnívanú tvár a stratené sebavedomie?

Hĺbkové čistenie

Vaša pleť si zaslúži pozornosť. Bohužiaľ, väčšinou odzrkadľuje váš organizmus z vnútra, prípadne ak máte problémy s hormónmi, hneď to uvidíte na pleti. Prvým krokom k zlepšeniu sú pravidelné, ideálne mesačné návštevy u kozmetičky, ktorá má špeciálne prístroje a tie vašu pleť vyčistia do hĺbky. Je nutné prejsť až do tretej vrstvy, aby sa póry vyčistili a tým pádom nezanechávali na povrchu nepekné fľaky.

Chemický píling

Ak sú vašim problémom pigmentové škvrny, ktoré sa na slnku ešte zhoršujú a je ťažké ich zakryť, porozmýšľajte nad chemickým pílingom. Ide o ošetrenie laserom, ktoré je mierne bolestivé, trvá pár minút, no dokáže vás zbaviť pigmentu. Musíte sa po ňom však vyhýbať minimálne tri týždne kontaktu so slnkom, natierať si tvár ochranným UV filtrom 50, a to aj v zime či keď je pod mrakom a byť opatrná prvý deň so saunou či alkoholovými prípravkami na pleť. Prvý deň po tomto zákroku bude pleť na dotyk veľmi citlivá až bolestivá, no vydržte a výsledky vás očaria.

Vy sama

Nemôžete zabúdať na pravidelnú starostlivosť o pleť. Často sa naparujte, čistite si póry a nanášajte masky. Investujte do kvalitnej kozmetiky a nezanedbávajte čistenie tváre. Ak máte na tvári zapálené miesta či ranky, vyhýbajte sa pílingu, pretože tak si budete túto infekciu roznášať po celej pleti. Pri jazvách môžete využiť aj možnosť ich odstránenia laserom.

Foto: pixabay.com