Prichádza do úvahy rozvod?

Autor: Bc. Karina Miartanová, Publikované: 6. mája 2018

Definícia rodiny zo sociologického hľadiska hovorí, že ju tvorí muž so ženou ako rodičia a ich deti. Takéto zloženie je ideálne a ide o úplnú rodinu. Vyrastali ste vy v úplnej rodine? Koľko plnohodnotných rodín poznáte vo svojom okolí? Bohužiaľ, tento dokonalý vzorec nie vždy funguje a v mnohých prípadoch sa rodičia rozhodnú ísť každý svojou cestou a deti vychovávajú oddelene, striedavou starostlivosťou alebo jeden z nich zo života dieťaťa odíde úplne.

Atmosféra u vás doma

Vychovávať dieťa ako slobodná matka nie je med lízať, no každá žena to zvládne, pokiaľ ju k tomu situácia donúti. Uvedomte si, že ak to medzi vami s partnerom iskrí, nerozumiete si a prevládajú u vás hádky, všetko sa to prenáša na vaše deti, ktoré sú všímavé, vnímajú, čo sa okolo nich deje, pozorujú a berú si ako vzor. V takýchto extrémnych prípadoch, kedy neviete nájsť s partnerom spoločnú reč, možno by ste mali porozmýšľať nad rozvodom. Uľaví sa vám a vaše ratolesti nebudú pod neustálym nátlakom.

Myslite na seba

Rozvod nie je príjemná vec, ktorú by ľudia vyhľadávali a je jasné, že sa mu chcú vyhnúť ako najviac to ide. Niekedy je však lepšie ukončiť trápenie celej rodiny. Zmizne napätie i hádky a atmosféra sa zlepší. Nemajte obavy o vaše deti, tie si veľmi rýchlo zvyknú na rodičov, ktorí bývajú oddelene. Musíte im len múdro a jemne vysvetliť, čo sa stalo. Nesnažte sa nasilu udržiavať nefunkčný vzťah. Život máte len jeden a mali by ste ho žiť šťastne.

Samotný rozvod sa nemusí vašich detí vôbec dotknúť. S vašim partnerom sa len musíte ako dospelí ľudia dohodnúť na starostlivosti o dieťa. Neberte v otázke rozvodu ohľad na to, čo si myslia vaši rodičia a rodina. Vy si žijete svoj život a byť s niekým, s kým si nerozumiete a žijete spolu len kvôli deťom, neskôr tak či tak oľutujete.

Foto: pixabay.com