Očnú ambulanciu vyberajte s rozumom

Autor: Redakcia Dianka.sk, Publikované: 3. decembra 2017

Neodborné rady či amatérske vyšetrenie dokážu v prípade zraku narobiť poriadnu šarapatu. Kým očný optik má za úlohu len vyrobiť okuliare tak, aby pacientovi dobre sedeli, o zrak sa vám kvalitne postará iba odborník. Výber očnej ambulancie by ste preto určite nemali nechať na náhodu. Základom kvalitnej starostlivosti o zrak je profesionálna očná ambulancia. Len skutočne dobrý očný lekár dokáže správne vyšetriť zrak, skontrolovať či pacienta netrápi šedý zákal a podobne.

Nekvalitný očný lekár alebo očný optik môžu očiam viac uškodiť ako narobiť dobroty. Stačí, že namerajú nesprávnu veľkosť dioptrií, čo môže urýchliť starnutie šošovky v oku. Najmä teda pacienti s vyšším vekom by určite nemali podceňovať výber očnej ambulancie. S vyšším vekom stúpa aj možnosť vzniku šedého a zeleného zákalu, makulárne degenerácie či iných očných problémov.

Návštevu očnej ambulancie neodkladajte

Veľmi dôležité je dbať na pravidelné očné prehliadky. A to bez ohľadu na to, že sa to v záplave povinností niekedy stráca. Zdravie a starostlivosť oň by sa nemali presúvať na druhú koľaj. Práve kvôli tomu je dobré, keď si vyberiete takú očnú ambulanciu, kde je možné objednať sa na presnú hodinu, aby ste v čakárni zbytočne nestrácali čas. Výhodou je, že preventívne prehliadky sú plne hradené zdravotnými poisťovňami.

Kvalita na prvom mieste

Skúsený očný lekár i kvalitná očná ambulancia sú základom. Preto si vždy radšej overte, ako dlho funguje očná ambulancia i lekári pracujúci v nej. Niekedy môže byť dosť náročné zistiť takéto informácie. Ak sa k nim nedopátrate, tak hľadajte ďalej. Skvelým riešení je, ak vám lekára odporučí nejaký známy. Kvôli dobrej zdravotnej starostlivosti o vaše oči sa to oplatí.

Foto: Bigstockphoto

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, vysoká kvalita, všetko skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!