Ja – na prvom mieste

Autor: Bc. Karina Miartanová, Publikované: 2. júla 2018

Ženy sú skvelé osoby, ktoré sa dokážu rozdať pre všetkých naokolo, postarať sa o chod domácnosti, zabezpečiť financie a stále si udržať úsmev na tvári. Ten však nie vždy odráža naozaj to, čo má žena vnútri. Neukazuje svoju náladu navonok, pretože nechce ovplyvniť svoju rodinu, chce, aby boli všetci šťastní. No ženy vnútri prežívajú často obrovský boj, pretože nemajú čas na samé seba, nie sú so sebou spokojné a nevedia, ako to zmeniť.

Čas na seba

Odpoveď na všetky tieto vnútorné boje, skryté depresie a neistoty je jednoduchá. Majte seba na prvom mieste a akokoľvek egoisticky to môže znieť, spravte to.

Nemajte vôbec obavy z toho, že necháte deti na chvíľu večer hrať sa samé alebo ak ich zveríte starým rodičov či vášmu partnerovi. Oni to zvládnu a vy máte čas pre seba, kedy si môžete isť vonku zabehať, zacvičiť na obľúbený tréning alebo si len pozrieť v pokoji film. Fyzická i duševná očista je potrebná, ale nie len raz za čas. Pravidelne a často! Prečo by ste si vy nemohli dať masku na tvár a dvadsať minút len tak ležať s pohárom vína v ruke? Je to úplne normálne a zaslúžite si to.

Doprajte si čas i peniaze

Všetky veci, čo milujete, by ste nemali odkladať stranou, pretože niekto iný si vyžaduje váš čas. Samozrejme, vaša rodina je pre vás dôležitá, ale aby ste vy dokázali odovzdávať všetko im, potrebujete aj vy načerpať sily a cítiť sa dobre. To, že si zájdete na masáž každý mesiac, neublíži vašim deťom. To, že budete chodiť pravidelne trikrát do týždňa cvičiť vám pridá na sebavedomí, fyzickej sile, ale ničím neobmedzí vašu rodinu. Všetko je to o prioritách, v ktorých si ale, bohužiaľ, ženy nikdy nedajú na prvé miesto seba. A to je chyba!

U žien je problémom aj to, že často po niečom materiálnom túžia, no nedoprajú si to, pretože radšej kúpia niečo svojim deťom. Toto naozaj nie je správne zmýšľanie, pretože aj vy si zaslúžite starostlivosť a kúpiť si z času na čas niečo, čo chcete. Zmeňte to!

Foto: pixabay.com