Krása a móda

Efektívna starostlivosť o pleť

Základom dobrej starostlivosti o pleť je čistota. Určite ste si niekoľkokrát povedali, že keď čistenie vynechám, tak sa nič takého nestane. A to je omyl. Naša pleť si pamätá. Na tom sa zhoduje väčšina dermatológov. Je pravda, že po zobudení nebudete vyzerať o rok staršie, ale je to krok k mnohým problémom.

Dôležité je, aby ste zistili, aký typ pleti máte. Rozlišujeme mastnú, suchú, zmiešanú alebo normálnu. Ak už viete, aká vaša pleť je, bude to zohrávať kľúčovú úlohu pri starostlivosti o ňu, ale aj pri výbere dekoratívnej kozmetiky.

Určite sa zhodneme, že veľmi podstatným je make – up. Ak ste majiteľkou mastnej pleti, vyhľadajte taký, ktorý je schopný pohltiť prebytočnú mastnotu. Nezabudnite aj na podkladovú bázu. Tá udrží všetko na správnom mieste. Nevyhnutnou súčasťou starostlivosti je pravidelné hĺbkové čistenie u kozmetičky. V takejto zásadnej veci nešetrite! Zbytočne by ste míňali peniaze na zakrytie kožných nedostatkov.

V prípade, že ste majiteľkou suchej pleti, venujte pozornosť hydratačným make – upom a nezabudnite na kvalitný podkladový krém.

Pre zmiešanú pleť sú najvhodnejšie tie, s nápisom cream to powder, čo znamená, že sa make- up prispôsobí odlišným zónam takejto pokožky.

Normálna pleť býva bez problémová, veľmi vhodné sú len krycie, prípadne tónovacie krémy.

Nech už ste nositeľkou, ktoréhokoľvek typu, klaďte dôraz na používanie kvalitných kozmetických prípravkov. Ale pozor! Kvalitný neznamená drahý. Ak nechcete skúšať desiatky výrobkov, navštívte kozmetičku o ktorej máte len dobré referencie a nechajte si poradiť. Tá bude najlepšie vedieť, ako sa vaša pleť správa, prípadne reaguje na jednotlivé zložky, druhy kozmetiky. Ak sa budete riadiť jej radami, určite sa to vyplatí.

Dôležitým faktorom je aj používanie šetrných odličovacích prostriedkov. Pre mastnú pleť je použitie alkoholu v nich priam katastrofou. Možno budete mať v prvých okamihoch pocit odľahčenia a vysušenia problémových častí, ale je to len na krátky okamih. Vaša pokožka vám to vráti aj s úrokmi. Povzbudíte tým produkciu mazových žliaz.

Foto: Pixmac.sk, SPX1MSD