Čas na vianočnú výzdobu

Autor: Bc. Karina Miartanová, Publikované: 24. novembra 2015

Nech sa nám to sebe viac nezdá, no vianočné sviatky nám už pomaly, ale isto začínajú klopať na dvere. Za pár dní tu už máme Mikuláša a začína nám advent. Už nasledujúcu nedeľu môžeme zapáliť prvú sviečku na adventnom venci. Samozrejme, ak ho už máte nachystaný. Práve v prípade, že ste ešte nevytiahli vianočnú a zimnú výzdobu zo skrýše z minulého roka, máte najvyšší čas tak urobiť. Veď vianočná nálada sa už šíri ulicami, v domácnostiach, centrách miest, nákupných centrách. Určite aj vo vašej práci nájdete dekorácie, ktoré vám pripomínajú, že najkrajšie sviatky v roku sa nezadržateľne blížia. Ľudia sú k sebe milší, deti s očakávaním rozmýšľajú, čo im Ježiško prinesie a domácnosti sa postupne budú napĺňať vôňou chutných koláčov a jedál.

Vianoce doma

Určite ste v mnohých hollywoodskych filmoch videli prehnané americké vianočné výzdoby. Niektoré sú naozaj gýčové, no iné naozaj prinesú vianočného ducha do domu. Čo by sa vám mohlo páčiť, je jednoduchá ozdoba okien. Zoberte obyčajnú sviečkovú elektrickú reťaz, aká sa používa na výzdobu stromčeka a pripevnite ju okolo rámu okna. Neviete ako? Použite lepiacu pásku a problém vyriešený. Ak máte deti, nechajte ich nakresliť, vymaľovať a vystrihnúť vločky z papiera a nalepte ich do okna alebo nechajte visieť zo stropu. Nech to u vás žije Vianocami. Sviečky nemôžu chýbať. Vo veľkom množstve, všade, rôzne veľkosti, vône. Nech to má nádych romantiky!

Symbolom Vianoc je aj imelo či čečina, ktorá vám krásne prevonia interiér. Stoly si odejte už do sviatočných obrusov, zaveste zvončeky na vchodové dvere, položte dekorácie na poličky, na každé voľné miesto. Užívajte si atmosféru Vianoc, veď sú len raz do roka. Nech cítiť po príchode domov, že Vianoce sa blížia a u vás si ich budete užívať ako rodina spolu. Absolútne nemyslite na materiálne darčeky, je tu čas v kruhu rodiny, a práve o tom by predsa tieto sviatky mali byť!

Ilustračné foto: pixabay.com