5 znakov, ktorým stojí za to venovať pozornosť pri stretnutí s mužom

Autor: Redakcia Dianka.sk, Publikované: 25. februára 2018

Pred tým, než sa rozhodnete ísť na rande s vysnívaným partnerom, mali by ste si objasniť niektoré otázky, ktoré môžu byť pre vás z pohľadu kvalitnejšieho vzťahu dôležité. Základné poznatky, ktoré uľahčujú aj tie najnáročnejšie rozhodnutia. Aké to sú, si teraz trochu priblížime.

Ak to aplikujete potom aj do praxe, možno sa o pár mesiacov budete na večeri venovanej oslave výročia, tešiť z krásnych náušníc, ktoré zvýraznia vašu jedinečnosť.

  1. Ide o flirt alebo vážny vzťah

Dokonca aj na prvom stretnutí stojí za to pochopiť, ako sa vaše názory na romantický vzťah zhodujú. Vopred zdôrazňujeme, že v tejto záležitosti nie sú žiadne „správne“ alebo „nesprávne“ riešenia. Stačí sa presvedčiť, či ste obaja na rovnakej vlnovej dĺžke.

Samozrejme, žiadne dôkladné vypočúvanie alebo kapitál nehovoria o hodnote rodiny a manželstva,  to nie! Jednoducho a ľahko sa dotknite tejto témy pri najbližšej možnej príležitosti.

Ak ste si našli partnera na špeciálnej kresťanskej zoznamke, hodnoty ako vzťah, puto, rodina, láska a viera sa predpokladajú. Pokiaľ ste sa však náhodne spoznali niekde v meste a na káve, smerovať svoje myšlienky k odpovedi na túto otázku by nemalo byť ťažké. V každom prípade si to ujasnite.

  1. Ako hovorí o ženách

Je to úplne jedno v akom vzťahu sú ženy u dotyčného muža. Kolegyne, známe, okoloidúce ženy na ulici, príbuzné alebo bývalá manželka. Je však neuveriteľne dôležité, ako o nich hovorí. Pomôže vám to si utvrdiť názor, ktorý sa často v týchto skrytých hodnotách nachádza. Pred tým, než sa rozhodnete spečatiť svoj vzťah spoločne vyberaným prsteňom, mali by ste mať v tomto smere  jasno, aby potom nebolo neskoro.

  1. Čo bolo dôvodom ukončenia predošlého vzťahu

V prvom rade by ste sa mali uistiť, že sa už naozaj skončil. Ak vám partner na túto otázku nedokáže dať odpoveď nemusí to byť pre vás dobré znamenie. Otvorenosť a jasná komunikácia je vo vzťahu dôležitá a toto je len maličkosť, ktorá by mala byť dobrým predpokladom toho, že váš vysnívaný princ s tým nemá najmenší problém. V opačnom prípade sa neukončený vzťah a problémy z neho môžu preniesť aj do toho vášho.

  1. Ako sa stotožní s vašimi hodnotami

Možno aktívne bojujete proti globálnemu otepľovaniu, obhajujete práva, alebo ste členkou určitej organizácie? V tomto prípade je najlepšie okamžite povedať o svojich presvedčeniach a záujmoch vašej novej známosti. Možno neurobíte najlepší prvý dojem, ale aspoň budete mať predstavu o zóne vašich priorít a zásad.

  1. Čo má za prácu

Ak pracuje 7 dní v týždni a 24 hodín denne, existuje málo šancí na to, že bude váš vzťah v budúcnosti dokonalý alebo príliš romantický. Tiež musíte vedieť v tomto smere zosúladiť aj svoje vlastné možnosti. Ak to celé neprelomí veľká láska, šance u vyťaženého človeka moc nehľadajte. Teda pokiaľ ním nie ste aj vy.

Foto: pixabay.com